Производи
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Како водечки и професионалец производител во производствени линии на нафора и вафли во Кина, имаме одличен технички развој на персоналот, обезбедувајќи им на нашите клиенти индивидуални и посебни барања за дизајн следејќи го трендот на пазарот, произведувајќи првокласни машини за прехранбени производи.

Во моментов, имаме главни производи од линијата за производство на нафора за целосна автоматска / заштеда на енергија (рамна/шуплива), линија за производство на вафли и конуси за сладолед и така натаму.
Висококвалитетна автоматска производствена линија за печење нафора Kehua
Висококвалитетна печка за печење нафора Кехуа Трговија на големо - Zhaoqing Kehua Food Machinery Industry Co. Ltd, Нашата продажба на висококвалитетни производи се рангира на прво место во кинеските производители на хранаРерна за печење нафора , Рерната за печење е најважната машина во целата линија за производство на нафора. Користи гас за загревање на плочите за печење. Се контролира автоматски од таложење тесто на чиниите сè додека листовите на нафора не излезат од рерната по печењето. Листовите нафора се печат рамномерно за следната постапка.
Целосно автоматска машина за печење нафора Kehua
Рамна рерна за печење нафора , Рерната за печење е најважната машина во целата линија за производство на нафора. Користи гас за загревање на плочите за печење. Автоматски се контролира од таложење на тестото на чиниите сè додека листовите нафора не излезат од рерната по печењето. Листовите нафора се печат рамномерно за следната постапка.
Професионални производители на ладилници за автоматски листови за нафора Kehua
Kehua Professional Kehua производители на ладилници за автоматско нафора, Нашата способност за технички иновации и Р&Д силата го предводат патот во кинеската прехранбена индустрија.Ладилник за нафора, оваа машина ги подигнува листовите на нафора за да има ефект на природно ладење. Оваа машина го ублажува топлинскиот стрес што се нанесува на листот за обланда за време на процесот на печење. Освен ако листовите не се ладат непречено, тој има тенденција да се скрши дури и при мало влијание при понатамошна обработка на наполитанките поради топлински стрес. Оваа машина се нарекува и машина за ослободување стрес, а работниците можат да поминат низ оваа машина. Должината на ладилникот може да се подобри според барањата на купувачот.
Машина за собирање листови од кехуа линија на нафора
Машина за собирање листови, ако се појави некаков проблем на машината за ширење крем или кулата за ладење, оваа машина автоматски ќе ги собере соодветните наполитанки откако ќе ја прими нарачката од PLC, а собраните наполитанки може повторно да се користат откако ќе се реши проблемот.
Нашата услуга
„Обезбедете висококвалитетни производи за авто-прехранбени машини и одлични услуги по продажбата на клиентите со искреност“ е нашиот бизнис принцип. Ние ќе се специјализираме за производство на најконкурентна машина за прехранбени производи за нашите клиенти.
Случај
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Со независно истражување и развој, воведување технологија и кооперативен развој, презедовме голем маркетинг удел во кинеската производна линија за нафора и линија за производство на вафли и станавме одличен пример во прехранбената индустрија. Нашите линии за производство на авто-храна се применуваат и користат од светски познати компании како Нестле и Карфт-Набиско. Покрај домашниот пазар, нашите производни линии на нафора се извезуваат и на прекуокеанскиот пазар како Азија, Блискиот Исток, Африка, Европа, Средна Америка и други региони.

Во моментов, имаме главни производи од линијата за производство на нафора за целосна автоматска / заштеда на енергија (рамна/шуплива), линија за производство на вафли и конуси за сладолед и така натаму.
Линија за производство на нафора и линија за производство на вафли за извозна контејнерска пратка
12.29 часот.Производот е со сигурен квалитет бидејќи се произведува и тестира врз основа на барањата на широко признатите стандарди за квалитет.
Линија за производство на нафора, фурна за вафли и линија за производство на нафора за чоколадни бонбони прикажана во Москва, Русија
Линија за производство на нафора, фурна за вафли и линија за производство на нафора за чоколадни бонбони прикажана на изложба во Москва, Русија.Производот стана суштинска состојка за одржување и подобрување на квалитетот на животот на луѓето и максимизирање на употребата на прехранбените производи.
Руска линија за производство на нафора за чоколадни бонбони
Руска линија за производство на нафора за чоколадни бонбони.Овој производ се вклучува со 100% осветленост речиси веднаш, без доцнење со повторен удар, што може да биде корисно во целосна темнина.
Сладолед, лушпа за колачи, рерна со обланда
Сладолед, лушпа за колачи, рерна со обланда.Постојат четири делови од   процесот на контрола на квалитетот. Четирите делови се сечење, шиење, перење и доработка, кои мора да се проверат врз основа на некои критериуми.
За нас
Сместена во прекрасниот град Жаокинг во провинцијата Гуангдонг, Кина, фабриката за машини за храна Кехуа е извонредно претпријатие во индустријата за машини за прехранбени производи.
Имаме одлични технички развојни лични, обезбедувајќи им на нашите клиенти индивидуални и посебни барања за дизајн следејќи го трендот на пазарот, произведувајќи првокласна машина за прехранбени производи.
Ве молиме слободно контактирајте не за какви било прашања или детали
преку е-пошта (kehuachina@163.com) или јавете ни се на +860758-2727608

Испратете го вашето барање